STEAM Azərbaycanın təşkilatçılığı, Elm və təhsil nazirliyi, ASCO, SOCAR Dalğıc, Blue Robotics, Onshape platformasının dəstəyi ilə 14 avqust tarixində Sualtı texnologiyalara əsaslanan "Azerbaijan ROV Challenge 2025" yarışının final mərhələsi keçirilib. Yarış mühəndislik, innovasiya və komanda işi bacarıqlarını inkişaf etdirməyə yönəlmiş milli səviyyəli texnoloji müsabiqədir.
Yarış iştirakçıların texniki biliklərini tətbiq etməklə yanaşı, onların yaradıcı və tənqidi düşünmə, planlaşdırma, problem həll etmə və liderlik bacarıqlarını da təşviq edir.

On August 14, the final stage of the “Azerbaijan ROV Challenge 2025” competition, based on underwater technologies, was held under the organization of STEAM Azerbaijan, with the support of the Ministry of Science and Education, ASCO, SOCAR Diving, Blue Robotics, and the Onshape platform. The competition is a national-level technological contest aimed at fostering engineering, innovation, and teamwork skills.
In addition to applying their technical knowledge, participants are also encouraged to develop their creative and critical thinking, planning, problem-solving, and leadership abilities.